Licitatie BMW 740d xDrive

În temeiul art. 29 din Legea nr. 318/2015 modificată și completată prin Legea nr. 230/2022[1] coroborat cu art. 2521 alin. (1) din Legea nr. 135/2010 privind Codul de Procedură Penală, vă facem cunoscut faptul că, la data de 30.09.2026 în intervalul orar 9:00 – 13:00, Agenția Națională de Administrare a Bunurilor Indisponibilizate organizează prima licitație publică ce se va desfășura exclusiv prin mijloace electronice pentru următorul

I.            Bun:

 

Nr. crt.

Denumirea bunului mobil

Descrierea sumară

Preț de evaluare

Preț de evaluare

Cota TVA*

1.

Marca

BMW

  99541

LEI

19000

EUR

0%

Categorie

M1

Caroseria

AA BERLINA

Denumire comercială

740d xDrive

Anul fabricației

2015

Nr. kilometri

265368 km

Tracțiune

Integrală

Capacitate cilindrică (cm3)

2993

Putere (kW)

235

Serie șasiu

WBA7C61060G581175

Transmisia

Automată

Motorizare/Combustibil

MOTORINĂ

Norma poluare

Euro 6

Culoare

Negru

Număr de locuri

5

Înmatriculat

DA

Certificat înmatriculare (original)

DA

Carte de identificare a vehiculului (original)

DA

ITP valabil

NU

Număr chei

1

Loc predare

 

Depozitul A.N.A.B.I., Pantelimon, jud. Ilfov

Observații:                             1. Parbriz ciobit - punct de circa 1 cm diametru.

2. Prag lateral dreapta - zgâriat, circa 15 cm lungime.

3. Jantă zgâriată.

4. Bară spate - zgâriată, circa 7-8 cm lungime.

5. Portieră stânga spate - zgâriată, circa 4 cm lungime.

6. Bară față - două înfundări/urme de lovitură de circa 3-4 cm; grilă spartă; zgârieturi multiple în zona inferioară stânga și dreapta.

7. Urme de zgârieturi pe portierele dreapta față și spate, în zona mânerelor.

8. Ornament cromat portieră dreapta spate - mișcat/exfoliat.

Avarii suplimentare consemnate: portieră dreapta spate - punct ruginit, circa 0,5 cm diametru; spoiler dreapta spate, în zona stopului - zgârieturi circa 10 cm lungime; tableta de pe spătarul dreapta spate - spartă în dreptul butonului de pornire.

Conform CARVERTICAL există două înregiatrări care indică faptul că un profesionist fie a inspectat fie a lucrat la acest vehicul – de exemplu l-a reparat, l-a diagnosticat sau a efectuat o reparație acoperită de garanție. Acest lucru nu înseamnă neapărat că vehiculul a fost implicat într-un accident.

a) 03.2019 Germania - Elemente afectate, spate/bară de protecție, estimare reparație 4.001 RON – 6.000 RON;

b) 06.2022 Elveția - Elemente afectate, daune raportate, fără a menționa piesele afectate, estimare reparație 16.001 RON – 18.000 RON.

 

 

*Regimul și cotele de taxă pe valoarea adăugată aplicabil/aplicabile pentru vânzarea bunurilor mobile sunt cele prevăzute de titlul VII din Legea nr. 227/2015 privind Codul fiscal, cu modificările şi completările ulterioare. Cumpărătorului declarat câștigător îi revine obligația de a respecta prevederile legale speciale, cum ar fi obligațiile de mediu, obligațiile de conservare a patrimoniului național sau alte asemenea, dacă este cazul.

Bunul mobil care face obiectul licitației poate fi vizionat la locul de depozitare situat pe raza localității Pantelimon, județul Ilfov, în baza formulării unei solicitări scrise adresate Agenției până la data de 18.09.2026 ora 15:00 și a programării realizate de inspectorii Agenției.

Persoanele care transmit cereri de vizionare se declară de acord cu prelucrarea datelor cu caracter personal în scopul asigurării vizionării.


[1] Lege pentru modificarea şi completarea Legii nr. 318/2015 pentru înființarea, organizarea și funcționarea Agenției Naționale de Administrare a Bunurilor Indisponibilizate și pentru modificarea și completarea unor acte normative, precum şi pentru modificarea şi completarea altor acte normative


Documente atașate
Distribuie: