În temeiul art. 29 din Legea nr. 318/2015 modificată și completată prin Legea nr. 230/2022[1] coroborat cu art. 2521 alin. (1) din Legea nr. 135/2010 privind Codul de Procedură Penală, vă facem cunoscut faptul că, la data de 30.09.2026 în intervalul orar 9:00 – 13:00, Agenția Națională de Administrare a Bunurilor Indisponibilizate organizează prima licitație publică ce se va desfășura exclusiv prin mijloace electronice pentru următorul
|
Nr. crt. |
Denumirea bunului mobil Descrierea sumară |
Preț de evaluare |
Preț de evaluare |
Cota TVA* |
|
|
1. |
Marca |
BMW |
99541 LEI |
19000 EUR |
0% |
|
Categorie |
M1 |
||||
|
Caroseria |
AA BERLINA |
||||
|
Denumire comercială |
740d xDrive |
||||
|
Anul fabricației |
2015 |
||||
|
Nr. kilometri |
265368 km |
||||
|
Tracțiune |
Integrală |
||||
|
Capacitate cilindrică (cm3) |
2993 |
||||
|
Putere (kW) |
235 |
||||
|
Serie șasiu |
WBA7C61060G581175 |
||||
|
Transmisia |
Automată |
||||
|
Motorizare/Combustibil |
MOTORINĂ |
||||
|
Norma poluare |
Euro 6 |
||||
|
Culoare |
Negru |
||||
|
Număr de locuri |
5 |
||||
|
Înmatriculat |
DA |
||||
|
Certificat înmatriculare (original) |
DA |
||||
|
Carte de identificare a vehiculului (original) |
DA |
||||
|
ITP valabil |
NU |
||||
|
Număr chei |
1 |
||||
|
Loc predare |
Depozitul A.N.A.B.I., Pantelimon, jud. Ilfov |
||||
|
Observații: 1. Parbriz ciobit - punct de circa 1 cm diametru. 2. Prag lateral dreapta - zgâriat, circa 15 cm lungime. 3. Jantă zgâriată. 4. Bară spate - zgâriată, circa 7-8 cm lungime. 5. Portieră stânga spate - zgâriată, circa 4 cm lungime. 6. Bară față - două înfundări/urme de lovitură de circa 3-4 cm; grilă spartă; zgârieturi multiple în zona inferioară stânga și dreapta. 7. Urme de zgârieturi pe portierele dreapta față și spate, în zona mânerelor. 8. Ornament cromat portieră dreapta spate - mișcat/exfoliat. Avarii suplimentare consemnate: portieră dreapta spate - punct ruginit, circa 0,5 cm diametru; spoiler dreapta spate, în zona stopului - zgârieturi circa 10 cm lungime; tableta de pe spătarul dreapta spate - spartă în dreptul butonului de pornire. Conform CARVERTICAL există două înregiatrări care indică faptul că un profesionist fie a inspectat fie a lucrat la acest vehicul – de exemplu l-a reparat, l-a diagnosticat sau a efectuat o reparație acoperită de garanție. Acest lucru nu înseamnă neapărat că vehiculul a fost implicat într-un accident. a) 03.2019 Germania - Elemente afectate, spate/bară de protecție, estimare reparație 4.001 RON – 6.000 RON; b) 06.2022 Elveția - Elemente afectate, daune raportate, fără a menționa piesele afectate, estimare reparație 16.001 RON – 18.000 RON. |
|
||||
[1] Lege pentru modificarea şi completarea Legii nr. 318/2015 pentru înființarea, organizarea și funcționarea Agenției Naționale de Administrare a Bunurilor Indisponibilizate și pentru modificarea și completarea unor acte normative, precum şi pentru modificarea şi completarea altor acte normative
*Regimul și cotele de taxă pe valoarea adăugată aplicabil/aplicabile pentru vânzarea bunurilor mobile sunt cele prevăzute de titlul VII din Legea nr. 227/2015 privind Codul fiscal, cu modificările şi completările ulterioare. Cumpărătorului declarat câștigător îi revine obligația de a respecta prevederile legale speciale, cum ar fi obligațiile de mediu, obligațiile de conservare a patrimoniului național sau alte asemenea, dacă este cazul.
Bunul mobil care face obiectul licitației poate fi vizionat la locul de depozitare situat pe raza localității Pantelimon, județul Ilfov, în baza formulării unei solicitări scrise adresate Agenției până la data de 18.09.2026 ora 15:00 și a programării realizate de inspectorii Agenției.
Persoanele care transmit cereri de vizionare se declară de acord cu prelucrarea datelor cu caracter personal în scopul asigurării vizionării.